Ознака: преселба

Занимливости

Дијаспората открива: Ова се најдобрите земји за преселба

Луѓето кои ја напуштиле својата земја во потрага по подобар живот, открија кои земји се најдобри за таа цел. Малата Република Сингапур го зазема првото место, како најдобра земја за […]

Вести

Најголемата банка во Каталонија разгледува можност за преселба

Најголемата банка во Каталонија, Сабадељ, ја разгледува можноста за промена на адресата на централата по најавата на каталонските власти следната недела да прогласат независност.  УО на банката ќе одржи состанок за […]

Живот

ТИ СИ НАЈОДВРАТНИОТ ГАД – Го затекнав во штала со спуштени панталони и повратив во истиот момент!

Разведена сум веќе две години, а живеам на село кај брат ми и снаа ми. Како млада се омажив за мојот поранешен маж и исто така млада добив дете.Се занимававме […]