Ознака: пресметки

Вести

Во Штип се пресметуваат две нарко групи и ги палат колите – Чулев

Најголем број од запалените штипски возила, кои ја надминаа бројката од 27, се резултат на криминални пресметки на две групи кои се во организирана трговија со наркотици, изјави министерот Чулев […]

Вести

Во Атина застрелани двајца водачи на црногорскиот клан

Водачите на црногорски клан, Стеван Стаматовиќ и Игор Дедовиќ се убиени вечерва во преполн ресторан со гости во Атина, пренесуваат српските медиуми. Бруталното убиство на Стаматовиќ и Дедовиќ се случило […]

Коментари

Кој му се заканува со убиство на Јанчев? И за што?

Во драматично телефонско јавување во емисијата „Отворено“ на ТВ24 градоначалникот на Кавадарци изјави дека му се заканувале по живот на него и неговото семејство. Притоа имаше потешкотии да изговори течни […]

Избор на уредникот

Филип Петровски: Господе Боже на што се сведе партијата.

Ова е статус на Петровски напишан 24 часа пред судирите во „Белата палата“. Убаво се предвидени и демаскирани настаните што потоа следеа… Што ти е карма. Пред 10 месеци во […]

Избор на уредникот

ДВ: ВМРО-ДПМНЕ се претвори во секта на Мицкоски

ВМРО-ДПМНЕ го дочека Денот на македонската револуционерна борба, 23-ти октомври, во атмосфера на чистки, внатрешни поделби и без надеж дека ќе се демократизира под палката на сегашното раководство… „Чекорење од […]

Вести

Запалена куќата на Кендо, се заоструваат судирите и пресметките со неистомислениците во пресрет на изборите

Во пресрет на локалните избори закажани за 15 овој месец се заоструваат судирите и пресметките со неистомислениците. После серијата на СЕРИОЗНИ инциденти денеска изби пожар и во семејната куќа на […]

Коментари

СДСМ и СЈО се скарани со математиката

Во повеќе наврати досега јавноста сведочеше на една од послабите точки на опозицијата и нејзините соработници – станува збор за математиката.За да бидат работите појасни, треба да се постави уште […]