Ознака: Преспав

Uncategorized

Згодна до болка- вака изгледа Исаура од „Преспав“ зад камерите

Актерката Емра Куртишова или попозната како „Исаура од Преспав“ често знае да сподели фотографии од синмање на серијата или од нејзиното милениче, но овојпат таа објави фотографија на која има […]

Сцена

Актерите од „Преспав“ деновиве главна тема во медиумите: Денеска вниманието го одвлече Талат…

Дритон Вејсели го толкува Талат од „Преспав“ – најомилениот лик од оваа серија. Актерот со својата харизма и забавниот лик ги освои срцата на публиката, а неговите гестикулации и изрази […]

Сцена

Актерот Горан Стојановски или Инспектор Томе од „Преспав“ го седнаа на распит

За него важи правилото дека станува популарен на секои 10 години… Ќе се појави како некој нов лик, ќе направи бум, ќе ја освои нацијата со својата нова улога која […]

Сцена

„Преспав“ повторно се враќаат на малите екрани

Омилените ликови од тв-серијата „Преспав“ на голема задоволство на гледачите повторно се враќаат на малите екрани. Кон средината на овој месец ќе започне да се емитуваат новите епизоди од 5-та […]

Сцена

Игор од Преспав за Точка: „Кога ми кажаа дека Ула ќе биде Тијана, си реков: ‘Како ќе се споиме, како ќе работиме…’“

Игор Ангелов е еден од можеби најпопуларните актери во моментов на домашната сцена – засега најпознат по улогата на Коста во „Преспав“. Во текот на вчерашниот ден бевме на попладневно […]

Сцена

Ја прашаа Јелена Јованова кога ќе има 5-та сезона на „Преспав“ – еве што одговори

По завршувањето на одредена сезона на серијата „Преспав“, фановите веднаш бомбардидаар со прашања дали ќе има продолжение. Во јануари оваа година со 20-та епизода насловена „Лицитација“, заврши и 4-та сезона […]

Сцена

Јелена Јованова стана мајка

Актерката Јелена Јованова денеска стана мајка. Ѕвездата од серијата „Преспав“ попладнево во болница во Загреб на свет го донесе своето прво дете. Синчето сè уште нема име. Јованова во 2015 […]