Ознака: пресуда

Вести

Денеска пресуда за Сашо Мијалков и за останатите за „Таргет Тврдина“

Во фокусот на јавноста денеска ќе биде првостепената пресуда за предметот „Таргет Тврдина“, особено што неделата што изминува беше турбулентна по бегството на обвинетиот Сашо Мијалков, поранешниот шеф на тајната […]

Вести

За Груевски 1 ипол година затвор, а за Миле Јанакиески условна казна

За Груевски 1 ипол година затвор, а за Миле Јанакиески условна казна Судот ги прогласи за виновни обвинетите во случајот за нарачаните шамари во Центар. Првата казна за Миле Јанакиески […]

Вести

Утре ќе има пресуда и за „Шамарите во Центар“, во меѓувреме Јанкуловска спроведена во Идризово за „Тенк“

Утре ќе има пресуда и за „Шамарите во Центар“, во меѓувреме Јанкуловска спроведена во Идризово за „Тенк“ Утре во 12 часот од судијата Душан Јосифов во Основниот кривичен суд во […]

Вести

ПОТВРДЕНО: Јанкуловска е спроведена во затворот Идризово

ПОТВРДЕНО: Јанкуловска е спроведена во затворот Идризово НЕОФИЦИЈАЛНО: Во моментов Јанкуловска со полиција ја спроведуваат во Идризово Во моментов ја спроведува поранешната министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска на одлежување […]

Вести

НЕОФИЦИЈАЛНО: Во моментов Јанкуловска со полиција ја спроведуваат во Идризово

НЕОФИЦИЈАЛНО: Во моментов Јанкуловска со полиција ја спроведуваат во Идризово Во моментов ја спроведува поранешната министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска на одлежување казна затвор. Јанкулоска е осудена на 4 […]

Вести

Владимир Талевски: ВИСТИНАТА ЗА ТРАНСПОРТЕР

ОТВОРЕНО ОБРАЌАЊЕ ДО ЈАВНОСТА И ДО МЕЃУНАРОДНАТА ЗАЕДНИЦА ВИСТИНАТА ЗА ТРАНСПОРТЕР ЈАС ОВОЈ „ТРАС-ТРАС“ СУД НЕ ГО ПРИЗНАВАМ Долго ги почитував сугестиите на адвокатите кои од мене побараа да не […]