Ознака: претпладне облачно

Вести Македонија

Претпладне облачно со повремен дожд, попладне разведрување

Времето денес во земјава ќе биде облачно со повремен дожд. Според Управата за хидрометеоролошки работи, изутрина ќе има зголемена облачност, а на југоистокот ќе има повремен дожд. Врнежите попладне ќе […]

Вести Македонија

Претпладне облачно, попладне пороен дожд, грмежи и ветер

Денес времето ќе биде променливо облачно и нестабилно, особено попладне кога се очекуваат локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 6 до 13 степени, а […]

Вести Македонија

Денес променливо облачно, од утре пораст на температурите

Денес во Македонија времето ќе биде променливо облачно, а попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од -4 до 4, а […]