Ознака: претпладне сончево

Вести Македонија

Претпладне сончево со мала облачност, попладне дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Минималната температура ќе се движи меѓу 8 и […]

Вести Македонија

Денес претпладне сончево, попладне локален дожд

Во земјава времето денес претпладне ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Во попладневните часови облачноста ќе се зголемува, особено во западните и северните делови на […]

Вести Македонија

Времето вообичаено: Претпладне сончево, попладне локално нестабилно

Во Македонија времето денес претпладне ќе биде сончево со мала облачност. Во пладневните часови претежно во планинските региони ќе има зголемена облачност со нестабилност проследена со пороен дожд и грмежи. […]

Вести Македонија

Претпладне сончево со умерена облачност, попладне локален дожд

Во земјава времето денес претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми, а во западните делови ќе има појава на локален дожд. Ќе дува слаб […]

Вести Македонија

Не излегувајте без чадор – претпладне сончево, попладне нестабилно

Во Македонија претпладне времето ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта […]

Вести Македонија

Времето претпладне сончево со умерена облачност, попладне пороен дожд и грмежи

Во Македонија денес времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Попладне, претежно во северните и западните […]

Вести Македонија

Претпладне сончево, попладне нестабилно

Денес претпладне во Македонија времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со […]

Вести Македонија

И денес претпладне сончево, попладне нестабилно

Денес во Македонија времето ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат […]

Вести Македонија

Претпладне сончево, попладне невреме со дожд, грмежи и силен ветар

Времето во земјава претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне наместа нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Минималната температура […]

Вести Македонија

Претпладне сончево, попладне променливо време

Според предвидувањата на синоптичарите денес не очекува променливо облачно време со сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од јужен правец. Попладне ќе има локална појава на дожд и […]