Ознака: претпладне

Вести Македонија

Претпладне облачно, попладне повремен дожд

Времето во земјава денес ќе биде претежно облачно и свежо со повремени врнежи од дожд, особено попладне во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец. Утринската температура […]

Вести Македонија

Претпладне сончево и топло, попладне нестабилно

Денес времето во земјава аќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има појава на краткотрајна нестабилност со пороен дожд. Утринската температура ќе се движи од 10 до […]

Вести Македонија

Денес претпладне сончево, попладне наместа нестабилно

Во Македонија денес претпладне времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Во текот на попладнето, претежно во […]

Вести Македонија

Претпладне сончево, попладне локално нестабилно

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево и топло. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. Поради големата енергија во атмосферата можна е […]

Вести Македонија

Претпладне умерена облачност, попладне нестабилно

Во Македонија времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилен дожд, силен […]

Вести Македонија

Времето денес: Ќе има и сонце, и пороен дожд со грмежи

Во Македонија времето претпладне ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотраен […]

Вести Македонија

Претпладне локален дожд, попладне пороен со ветер

Денес претладне времето ќе биде променливо облачно со локален дожд, а од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и повремено засилен ветер и услови за појава на град. […]

Вести Македонија

Претладне сонце, попладне пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот

Денес претпладне времето ќе биде сончево со умерена облачност, попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. Минималната температура ќе се движи помеѓу 7 и 15, а […]

Вести Македонија

Претпладне променливо облачно, попладне локален дожд

Во Македонија денес времето ќе биде сончево со умерена облачност, попладне значително облачно со слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец. Во Скопје максималната […]

Вести Македонија

Претпладне умерено облачно, попладне локален пороен дожд

Денес времето во Македонија ќе биде умерено облачно со услови за локална појава на краткотраен пороен дожд попладне. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, особено изразен долж Повардарието и во […]

Вести Македонија

Времето денес – променливо облачно со локален дожд

Времето во Македонија денес ќе биде променливо облачно, а претпладне, претежно во јужните и југозападните делови, се очекуваат и локални врнежи од дожд. Температурите ќе се движат помеѓу 4 и 18 […]