Ознака: претседателот на ЕП

Вести Македонија

Претседателот на ЕП, Сасоли, ќе се обрати во Собранието

Претседателот на Европскиот парламент, Давид Сасоли, денеска ќе се обрати во Собранието на Република Северна Македонија, а претходно тој ќе има средба со претседателот на Собранието, Талат Џафери, и со […]

Вести Македонија

Претседателот на ЕП, Давид Сасоли во посета на Скопје

Претседателот на Европскиот Парламент, Давид Сасоли, денеска ќе престојува во Република Северна Макеоднија, што е неговата прва официјална посета надвор од Европската Унија. Сасоли ќе се сретне со претседателот Стево […]