Ознака: Претседателот на Република Македонија

Вести

Претседателот Иванов не прифаќа решение за името ерга омнес!

За претседателот Иванов не е прифатливо решение за името ерга омнес, велат од Кабинетот на Претседателот на Република Македонија. -Ставот на Претседателот Иванов е принципиелен, а воедно и конзистентен со […]

Вести

Иванов во Азербејџан оствари средба со претседателот на Република Албанија, г. Бујар Нишани.

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, денеска во Баку, Азербејџан,  оствари билатерална средба со претседателот на Република Албанија, г. Бујар Нишани.Двајцата претседатели на средбата разговараа за односите меѓу двете […]