Ознака: претседател на Србија

Балкан Вести

Вучиќ ја укина состојбата на највисока борбена готовност

Александар Вучиќ, претседател на Србија одлучи да ја укине состојбата на највисока борбена готовност на армијата во јужниот дел на Србија. Како што стои во соопштението на српското Министерство за […]