Ознака: претседател Пендаровски

Македонија

Пендаровски потврди: “Волците“ ќе одат курбан за атер на ДУИ (ВИДЕО)

Претседателот Пендаровски потврди – Полкот за специјални операции повеќе нема да постои. Ќе се трансформирал во Баталјон за специјални сили. Ова е официјалниот одговор од шефот на државата на прашањата […]

Македонија

Претседателот Пендаровски во прва посета на Брисел откако стапи на функцијата

Претседателот на земјава Стево Пендаровски денес престојува во прва работна посета на Брисел откако стапи на функцијата. Тој ќе има одвоени билатерални средби со претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск […]