Ознака: претстава

Култура

Огромна гледаност на СОМНИТЕЛНО ЛИЦЕ онлајн

Огромна гледаност на СОМНИТЕЛНО ЛИЦЕ онлајн. Забележавме над 6000 приклучени кои сакаа уште еднаш да ја погледнат оваа култна претстава. Што е за поздравување. Сепак мораме да истакнеме дека звукот […]

Вести Култура

Уште една убава вест: МНТ ќе овозможи да гледаме претстави онлајн

Со цел да имаме што поквалитетна содржина во периодот кога сите треба да ги почитуваме препораките, и МНТ се приклучи со свој придонес. Драга публико, бидејќи овие денови не можете […]

Сцена

ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ФОТОГРАФИИ: Српската глумица расплакана и во модрици!

Софија Рајовиќ ги шокирала своите следбеници на Инстаграм кога објавила фотографии на кои е расплакана и целата со модрици. Сепак и доколку станува збор за нова улога сите се согласуваат […]

Локална самоуправа

Претставата „Љубовен маратон“ изведена пред публиката во Берово

Пред публиката во салата на Бизнис инкубаторот во Берово во рамките на програмата „Берово град на културата за 2017 година“ беше изведена премиерната изведба на  комедијата „Љубовен маратон“.Публиката имаше прилика да види […]

Вести

Средствата од претставата „Хамлет од Горно Дупени“ ќе бидат донирани за поплавените

Театарот „Војдан Чернодрински“ вечер во 20:00 часот во Центарот за култура „Марко Цепенков“ во Прилеп ќе ја одигра претставата „Хамлет од Горно Дупени“ во режија на Кирил Петрески, а собраните […]