Ознака: приведен скопјанец

Македонија

Кај Табановце приведен скопјанец, од “Ауди“ истоварал 10 мигранти од Сирија

На автопатот Куманово – Скопје вчера во 4:40 часот полициски службеници го привеле Б.И.(47) од Скопје поради тоа што во 4:30 часот на автопатот Куманово – Граничен премин “Табановце“ од […]

Вести Македонија

Скопјанец приведен  за производство и продажба на наркотици

Секторот за внатрешни работи Скопје со кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителство – Скопје го предаде лицето Н.Ш. (39), од Скопје осомничен дека сторил кривичното дело „неовластено производство и […]