Ознака: приведен

Вести

Приведен е Емил Јакимовски

Приведен Емил Јакимовски, човекот кој им се закануваше на Искра Коровешовска, уредник на Алфа ТВ и новинарката Мери Јордановска кои јавно обелоденија за закани и навреди кон нив, упатени од […]

Македонија

Поранешниот пратеник Љубомир Јосифовски приведен на распит

Синоќа поранешниот пратеник од редовите на НСДП, Љубомир Јосифовски бил приведен на распит во полициската станица Беко во Скопје. Се сомничи за неовластено влегување во комјутерскиот систем на Централниот регистар. […]

Македонија

Заради криумчарење мигранти приведен 36-годишен крушевчанец

Во СВР Куманово вчера во 09.30 часот е приведен Ј.Х.(36) од Крушево поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „криумчарење на мигранти“. Од МВР појаснуваат дека истиот ден […]

Свет

Мишел Платини приведен заради корупција

Екс-претседателот на УЕФА, Мишел Платини утрово е однесен во притвор во рамките на истрагата околу корупција при доделувањето на организацијата на Мудијалот во Катар во 2022 година. Легендарниот Французин е […]

Вести Свет

Приведен еден од неформалните лидери на “Жолтите елеци“ во Париз

Ерик Друе, еден од неформалните лидери на движењето “Жолти елеци“, е приведен синоќа во Париз заради организирање протест без претходно да го пријави. Според изјавата на адвокатката Кеопс Лара апсењето е целосно […]

Вести

Кумановец приведен за недозволено поседување оружје и муниција

По претходно добиена Наредба за претрес на дом и други простории од судија на претходна постапка, полициски службеници од СВР Куманово вчера во периодот од 20.00 часот до 23.15 часот, извршиле претрес […]