Ознака: ПРИВЕДУВАЊЕ

Вести

Приведени синовите на Дилавер Бојку, едниот од нив баран за казна затвор од 21 година

Синовите на Дилавер Бојку Ербен и Бесник уапсени во полициската акција Бегалец . Припадници на Специјалната антитерористичка единица „Тигар“ заедно со полициски службеници од Одделот за потраги, ги пресретнале браќата […]

Вести

Шпекулација или вистина: Сопственикот на ресторанот МОШ приведен во Беко?

Газдата на Мош Мете го однеле у Беко со обвинител и сто џандари…претера бе дечко јбг Ова после два дена притисок од медиумите и од пазарната инспекција дека ресторанот МОШ […]

Црна хроника

Дрвокрадците што нападнаа полицајци заработија 30 дена притвор

Дрвокрадците што нападнаа полицајци заработија 30 дена притвор Судот во Прилеп, на предлог на јавното обвинителство одреди 30 дена притвор на десетмината дрвокрадци кои ги нападнаа полициските службеници на патот […]

Вести

Полицијата не утврдила основ за натамошно гонење на Галетановски

Од извори во полицијата НОВА дозанава дека по дадената изјава на Галетановски е утврдено дека нема основа за негово кривично гонење. Во случајот на Галетановски полицијата постапи по пријава поради […]

Црна хроника

Поднесени 84 кривични пријави поради непостапување според здравствените прописи за време на епидемија

Поднесени 84 кривични пријави поради непостапување според здравствените прописи за време на епидемија СВР Тетово, Битола, Куманово, Струмица и СВР Охрид поднесоа 84 кривични пријави против И.Ш.(22), Е.С.(33), двајцата од […]

Сцена

Приведена хрватската пејачка Северина- причината ја оставила подзината

Цели два часа хрватската пејачка Северина Којиќ ги поминала во полициската станица „Трешњевка“ каде била на испитување поради пријавата на директорката на основното училиште „Матија Губец“, Лилјана Клингер. Директорката пред […]

Црна хроника

Полицајци без маски, без ракавици приведуваат (видео)

Полицајци без маски, без ракавици приведуваат… Денеска кружи видео по социјалните мрежи на кое се гледа како полицајци со полициски автомобили и едно полициско комбе интервенираат и приведуваат момче. Од МВР […]