Ознака: приговор

Вести

„Журнал“: Снежана Трповска е судијката која земала 400 илјади евра за да гласа за приговорот на СДСМ!

Снежана Трповска е судијката за која се зборува дека била искеширана со 400 илјади евра за да гласа за приговорот на СДСМ за прегласување во Теарце на ИМ 2011.Парите биле […]

Вести

ДИК КОНЕЧНО ДОНЕСЕ ОДЛУКА: Одбиен и последниот приговор на СДСМ

Државната изборнја комисија (ДИК), по многу натегања и кавги, конечно донесе одлука за последниот приговор поднесен од СДСМ, поврзан со наводни нерегуларности на избирачко место во Теарце.Со 4 гласа ЗА, […]

Вести

Ѓорчев: Победата е на народот, на Македонија и никој не смее да ја одземе!

Владимир Ѓорчев, носителот на листа во ИЕ 6 за каде пристигнаа приговори од СДСМ порача синоќа пред ДИК дека изборите биле кристално чисти.– Тука сме нека слушнат колку не има. […]

Вести

Графолог ќе го решава осмиот приговор на БЕСА

Вештакот комисијата ќе го избира со ждрепка од списокот на овластени вештаци за графолошко вештачење.Со шест гласа „За“ и три „Против“, ДИК одлучи потписите на Фатиме Сулејмани да подлежат на […]

Вести

ПРЕСЕДАН НА ДИК: Почна реализација на сценариото за кражба на изборите!

Преку правен преседан во Државната изборна комисија (ДИК), започна реализација на сценариото за кражба на изборите од страна на СДСМ и БЕСА, кои со приговори во чисто албански средини сакаат […]

Вести

Бонева: Скандалозно е што СДСМ носи сведоци за приговор кој се однесува на БЕСА

Кој ја донесе госпоѓата, политичкиот претставник на СДСМ, кој што и поставуваше прашања или БЕСА, бидејќи приговорот, подвлече членот на ДИК, Силвана Бонева, е поднесен од страна на БЕСА.-Ова го […]