Ознака: примирје

Вести

Русија забележала 50 случаи на кршење на примирјето во Сирија

Русија регистрирала 50 случаи на кршење на договорот за прекин на огнот во Сирија во последните 24 часа, соопшти руското Министерство за одбрана.Непочитување на договорот е регистрирано во сириските провинции […]