Ознака: Принцеза Дајана

Сцена

Како принцезата Дајана ја одржувала беспрекорната фигура на тело – 2 едноставни и ефикасни начини

Принцезата Дајана е икона на убавината и елеганцијата, па на сите им е јасно дека вреди да се угледаат на неа. Иако досега сте навикнале да ви ги откриваме нејзините […]

Сцена

Денес вистинска убавица, но светот разочаран откако се вери со 32 години постар милионер- ова е внуката на принцезата Дајана

Внуката на принцезата Дајана овие денови повторно е актуелна во светските медиуми поради месецот во кој се одбележува годишнината од смртта на нејзината тетка. Таа на почетокот на оваа година […]

Сцена

Вистината за принцезата Дајана и Доди исплива на површина

Принцезата Дајана никогаш не била бремена од Доди ал Фаед, ниту планирала брак со него. Бившата сопруга на принцот Чарлс сакала да се раздели со арапскиот милијардер. Ова се информациите […]

Сцена

Откриено зошто принцезата Дајана секогаш ја наведнуваше главата

После венчавката со Чарли, на Лејди Ди и требало многу време да се чувствува пријатно во својата кожа. Доволно е да ги погледнете стари фотографии и да забележите дека секогаш […]

Сцена

Психичките проблеми и го уништија бракот на принцезата Дaјана

Последниве неколку дена сите очи се вперени во британскиот дворец и фотографиите од венчавката на Хари и Меган Маркл. Кога се зборува за кралското семејство, невозможно е да не се […]

Сцена

Што ѝ кажала принцезата Дајана на Камила прв пат кога се сретнале?

Кога принцот Чарлс и Дајана Спенсер се венчале во далечната 1981. година, никој не можел ни да помисли дека нивниот брак ќе биде несреќен.Неизглед совршениот брак имал многу проблеми, кои […]

Сцена

Се заљубив во телохранителот и сакав да избегам со него-братот на Дајана бара забрана за емитување на овие снимки

Братот на принцезата Дајана пробал во Велика Британија да го спречи емитувањето на документарниот филм во кој е прикажан љубовниот живот и пропаднатиот брак со принцот Чарлс.Британскиот телевизиски канал Ченел […]

Живот

Ова биле последните зборови на Принцезата Дајана додека крварела во возилото

Серж Ксавиер Гурмелон, сега на 50 години, признава дека бил сигурен дека принцезата на Велс ќе преживее откако тој   ѝ укажал прва помош во тунелот во несреќата на 31 […]