Ознака: принцеза

Живот

„Бев како јагне пред колење“-откриена вистината за свадбата на принцезата Дајана

Неодамна беа објавени транскрипти од снимките на принцезата Дајана, пратени на Ендру Мортон, авторот на нејзината биографија.Таму принцезата кажува дека се венчала во среда и дека тој ден и бил […]

Занимливости

Во ноќен клуб налетала на странец, а сега се омажи за него и стана принцеза

Жена од Америка стана африканска принцеза откако минатиот месец се венчаше со принцот на Етиопија.Ариана Остин се запознала со 35-годишниот Џоел Меконен на „модерен бал“, односно на журка во ноќен […]

Живот

Ракот не ме спречува да бидам ПРИНЦЕЗА: Моќна фотосесија на тинејџерка која минува низ НАЈСТРАШНОТО

Со своите 17 години, Андреа Сиера Салазар испраќа моќна порака на светот: Да се биде ќелав не значи дека не си прекрасен.Таа ги изгуби своите долги, прекрасни локни откако и […]

Живот

СОЛЗИ И БОЛКА: 5-годишното девојче чекало да дојде смртта, облечена како принцеза!

Џулијана Сноу од САД секој ден сакала да биде принцеза и да организира забави, па родителите и ја исполниле последната желба.Тешко болното девојче ја чекало смртта дома, бидејќи лек за […]

Сцена

Ќерката на Цеца изгледа како принцеза во венчаница!

Ќе се согласите  дека е прекрасна.Ќерката на популарната пејачка Цеца Ражнатовиќ, Анастасија Ражнатовиќ, објавила фотографија од детството на која е  во венчаница. Под сликата на Инстаграм осамнаа коментари во кои […]

Занимливости

Славниот фустан на принцезата Дајана продаден за 240.000 фунти

Фустанот што несреќно загинатата британска принцезата Дијана го носеше кога танцуваше со актерот Џон Траволта на свечената вечера во Белата куќа, во вторникот на наддавање за 240 илјади фунти ја […]

Вести

Шведската принцеза Лилиан почина на 97 години

Шведската принцеза Лилиан почина во неделата во Стокхолм, на 97-годишна возраст, се вели во соопштението објавено на интернет страницата на Кралската палата на Шведска.Родената Британка, Лилиан Меј Дејвис се запознала […]

Сцена

Првиот официјален портрет на принцезата Кејт Мидлтон е катастрофален

Првиот официјален портрет на војводката од Кембриџ, или принцезата Кејт Мидлтон беше претставен денес во Националната галерија на портрети во Лондон. Портретот е дело на познатиот Пол Имсли кој го […]