Ознака: Принцот Хари

Сцена

Трудната Меган и принцот Хари биле во авионот кога пилотот донел итна одлука

За време на слетувањето на авионот во кој биле Меган Маркл и принцот Хари во Сиднеј, се случувала вистинска драма. Имено авионот во кој се наоѓал кралскиот пар, кој од […]

Сцена

Шок за невестата: Принцот ги покани своите поранешни девојки

На венчавкатана принцот Хари и Меган, за која долго се најавуваше, зборуваше и пишуваше, се појавии поранешната девојка на Хари, Кресенда Бонас. Тој со манекенката се забавуваше со принцот од […]

Сцена

Обама поканет на свадбата на принцот Хари и Меган

Британскиот принц Хари и неговата свршеница Меган Маркл го поканија поранешниот американски претседател Барак Обама и неговата сопруга Мишел да присуствуваат на нивната венчавка на 19 мај.Извор близок до кралското […]

Сцена

На пролет ќе има кралска свадба, принцот Хари ќе се жени

Принцот Хари и американската глумица Меган Маркл се верија, пишува во соопштението од Кенсингтонската палата. Свадбата ќе се одржи на пролет 2018 година.”Принцот Хари ги извести членовите на неговото семејство […]