Ознака: принцот Чарлс

Кулинарство Сцена

Принцот Чарлс на социјалните мрежи го откри својот омилен појадок – печени јајца со спанаќ и британско сирење

Принцот Чарлс на социјалните мрежи го откри својот омилен појадок – печени јајца со спанаќ и британско сирење. Принцот својот омилен рецепт го сподели по повод интернет-фестивалот посветен на британското […]

Сцена

Големата лага на Чарлс и Дијана: Што ви е чудно на нивните фотографии?

Но, ова не е единствениот приказ на намерно залажување, иако без причина, смешно и бескорисно, сметаат твитерашите. Има ли штос или се работи за сексизам, или најлоштото – принцот Чарлс […]