Ознака: принц

Вести

Принцот Алберт од Монако е позитивен на КОРОНА ВИРУСОТ!

Принцот Алберт од Монако e позитивен на коронавирусот, но неговото здравје не е причина за загриженост, соопшти неговата канцеларија денеска. „Принцот Алберт продолжува да работи од канцеларијата во неговите приватни […]

Вести Свет

По Брегзит ќе следува и Мегзит, се повлекува од Британија принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл

Повлекувањето на принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл од кралските должности е главната вест денес во британскиот печат, во кој се вели дека кралицата Елизабета не била информирана за […]

Сцена

Нема да верувате што работела Кејт Мидлтон пред да се омажи со принцот

Кога ја гледате Кејт Мидлтон на свечените случувања со нејзиниот сопруг, принцот Вилијам, може да заклучите дека е родена кралица, но нејзиниот живот пред да се омажи бил значително обичен, […]