Ознака: природна катастрофа

Вести

Трамп прогласи состојба на природна катастрофа во Порторико

Претседателот на Соединетите Американски Држави, Доналд Трамп прогласи состојба на природна катастрофа во Порторико.Со тоа тој овозможи деблокада на федералните средства за помош на тој остров кој е оштетен од […]