Ознака: прислушување

Вести Избор на уредникот

Инфомакс: АЛЕКСАНДАР ВЕРУШЕВСКИ Е ГОЛЕМ ПАТРИОТ: Мицкоски потврди дека се познава со синот на Зоран Верушевски, Александар

Инфомакс: АЛЕКСАНДАР ВЕРУШЕВСКИ Е ГОЛЕМ ПАТРИОТ: Мицкоски потврди дека се познава со синот на Зоран Верушевски, Александар Вест која вмровците и десничарите ја примија со голема неверица. Мицковски не само […]

Вести

Замислете: на 70 обвинители две години биле прислушувани телефоните

Најмалку две години се прислушувале разговорите од фиксните телефони во Јавното обвинителство. Оваа шокантна информација ја кажа државниот јавен обвинител Љубомир Јовески. Според соопштението кое беше испратено до јавноста со штури […]

Uncategorized

Лазаревски: Грујовски прати закана дека ќе ми го пресечел гркланот пренесе Канал5

По апсењето на Зоран Верушевски, ми се јави Звонко Костовски, кој во тој момент бил во присуство на Горан Грујоски, и ми пренесе порака од него дека доколку сум бил […]

Вести

Ова е човекот кој го организираше прислушувањето во Македонија

Ентнони Леополд Монктон е големиот играч или големиот шеф на Британската разузнавачка структура МИ – 6 со седиште во Виена, тој е човекот кој ги предивика политичките потреси и политичката […]

Вести

Човекот што го организираше прислушувањето во Македонија е одговорен за атентатот на Џинџиќ и уривањето на Милошевиќ!

Ентнони Леополд Монктон е големиот играч или големиот шеф на Британската разузнавачка структура МИ – 6 со седиште во Виена, тој е човекот кој ги предивика политичките потреси и политичката […]

Вести

СКАНДАЛОЗНИ СОЗНАНИЈА: Грчки медиуми на руски јазик откриваат дека ЦИА поставувала опрема за прислушување во Македонија!

Во колумната се вели дека од првиот ден кога Република Македонија прогласи независност, претставниците на американскaта разузнавачка заедница почнаа активно да работат во земјата.Во периодот од 1992 до 1993 та, […]

Вести

Верушевски снима уште од 1990 година: Македонскиот народ прислушуван веќе две ипол децении!

Со векови постоењето на Македонската држава, народ, култура, јазик и црква биле и сеуште се оспорувани од првите соседи на Македонија. Почнувајќи од 1945 година, започнува забрзана асимилација на Македонскиот […]

Вести

Дали Верушевски и Заев договараат ново сценарио за бегање од избори?

Зоран Заев синоќа од 20 часот па се до полноќ беше на неколкучасовни разговори и консултации со неговиот близок соработник шпионот Зоран Верушевски, во скопскиот ресторан ,,Пелистер” во центарот на […]