Ознака: притвор

Вести

Одреден 30 дневен притвор за Новачевски, кумот на Груевски

Одреден 30 дневен притвор за Новачевски, кумот на Груевски По предлог на ЈО за организиран криминал и корупција, Судија на претходна постапка му одреди притвор од 30 дена Ристо Новачевски […]

Црна хроника

Притвор за дилер на дрога во Велес

Основното јавно обвинителство  Велес донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против лице од Велес на 26 годишна возраст за кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични […]

Црна хроника

Дрвокрадците што нападнаа полицајци заработија 30 дена притвор

Дрвокрадците што нападнаа полицајци заработија 30 дена притвор Судот во Прилеп, на предлог на јавното обвинителство одреди 30 дена притвор на десетмината дрвокрадци кои ги нападнаа полициските службеници на патот […]

Црна хроника

Велешанец заврши во притвор поради силување

Велешанец заврши во притвор поради силување Во два наврати, во два дена ја силувал својата комшивка. М.С. е задржан за понатамошна постапка, а за настанот е запознаен Јавен обвинител. Увид […]

Вести

НЕФИ УСЕИНИ И БРАТ МУ ПУШТЕНИ ОД ПРИТВОР, ПРИФАТЕНА ИМ Е ГАРАНЦИЈА ОД 850.000 ЕВРА

Охридскиот бизнисмен и градски советник од редовите на ДУИ – Нефи Усеини, и неговиот брат Ибро, од вчера доцна попладне се на слобода. Од Основниот суд во Охрид за „Телма“ официјално потврдиле дека браќата […]

Вести

Панчевски се пријави сам денеска во затворот во Шутка

Панчевски се пријави сам денеска во затворот во Шутка По Панчевски беше распишана национална потерница, откако по решение за притвор од велешкиот Основен суд, не беше пронајден од страна на […]

Вести

Се проверува дали Панчевски ја напуштил државата, распишана е потерница за него

Се проверува дали Панчевски ја напуштил државата, распишана е потерница за него Потерница е распишана за екс претседателот на Кривичниот суд, Владимир Панчевски. Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев ова […]

Вести

Определен е 30 дена притвор за Владимир Панчевски

Определен е 30 дена притвор за Владимир Панчевски Велешкиот суд на поранешниот претседател на Кривичниот суд Владимир Панчевски му одреди триесетдневен притвор. На денешното рочиште за предметот „АКМИС”, кој се води во […]

Балкан

Во домашна задача разоткрила дека партнерот на мајката за злоставува тајно

Во домашна задача разоткрила дека парттнерот на мајката за злоставува тајно Полицијата во Крагуевац уапси 64 годишен маж поради сомнеш дека сексуално ја злоставувал својата поќерка. Имено, тој бил разведен […]

Вести

Кичевец е на слобода, дал гаранција од 240.000 евра

Кичевец е на слобода, дал гаранција од 240.000 евра Адвокатот Александар Новакоски вели дека Кичеец понудил гаранција и истата била прифатена. Вилма Русковска изјави дека таа дала позитивно мислење за Кичеец […]

Uncategorized Вести

Фокус: Притворениците во затворот “Шутка” се во паника

Фокус: Притворениците во затворот “Шутка” се во паника Веќе објавивме дека притвореникот кој почина во притвор бил заразен со КОРОНА ВИРУС. ИТНО: Притвореникот од Шутка што почина бил позитивен на […]