Ознака: притвор

Вести

Судот го укина домашниот притвор на осомничениот од „Транспортер“

Укинат е домашниот притвор на осомничениот од „Транспортер“.Судија на претходна постапка постапи по предлогот на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското […]

Занимливости

Познат македонски водител приведен во Србија– го снимал сексот со 21 годишно момче, по што бил уценуван

Наш познат водител на едно од македонските радија бил притворен во Србија, откако претходно, го снимал сексуалниот однос со 21 годишно момче од Нови Сад, објавува Либертас. Информацијата, кои како […]

Занимливости

Бегајќи од домашен притвор паднал од осми кат

Непознат естонец кој бил во домашен притвор посакал да избега, правејќи јаже од чаршави, непомислувајќи дека тоа може да му донесе голема несреќа.  Обидувајќи се да побегне, тој паднал од […]