Ознака: притвор

Вести

Панчевски се пријави сам денеска во затворот во Шутка

Панчевски се пријави сам денеска во затворот во Шутка По Панчевски беше распишана национална потерница, откако по решение за притвор од велешкиот Основен суд, не беше пронајден од страна на […]

Вести

Се проверува дали Панчевски ја напуштил државата, распишана е потерница за него

Се проверува дали Панчевски ја напуштил државата, распишана е потерница за него Потерница е распишана за екс претседателот на Кривичниот суд, Владимир Панчевски. Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев ова […]

Вести

Полицијата трага по Панчевски, но не може да го лоцира каде е

Полицијата трага по Панчевски, но не може да го лоцира каде е Дали на Панчевски му било дојвено дека ќе биде притворен поради непојавување на судењето, па времето од доаѓањето […]

Вести

Определен е 30 дена притвор за Владимир Панчевски

Определен е 30 дена притвор за Владимир Панчевски Велешкиот суд на поранешниот претседател на Кривичниот суд Владимир Панчевски му одреди триесетдневен притвор. На денешното рочиште за предметот „АКМИС”, кој се води во […]

Балкан

Во домашна задача разоткрила дека партнерот на мајката за злоставува тајно

Во домашна задача разоткрила дека парттнерот на мајката за злоставува тајно Полицијата во Крагуевац уапси 64 годишен маж поради сомнеш дека сексуално ја злоставувал својата поќерка. Имено, тој бил разведен […]

Вести

Кичевец е на слобода, дал гаранција од 240.000 евра

Кичевец е на слобода, дал гаранција од 240.000 евра Адвокатот Александар Новакоски вели дека Кичеец понудил гаранција и истата била прифатена. Вилма Русковска изјави дека таа дала позитивно мислење за Кичеец […]

Uncategorized Вести

Фокус: Притворениците во затворот “Шутка” се во паника

Фокус: Притворениците во затворот “Шутка” се во паника Веќе објавивме дека притвореникот кој почина во притвор бил заразен со КОРОНА ВИРУС. ИТНО: Притвореникот од Шутка што почина бил позитивен на […]

Црна хроника

67-годишен гостиварец силувал дете, доби пријава и побаран е притвор

67-годишен гостиварец силувал дете „Осомничениот делото го сторил на 2 април 2020 година, кога искористувајќи го претходното познанство со детето – жртва, го повикал во простории на старото училиште. Детето […]