Ознака: притисок

Живот

Имате висок крвен притисок? Овој чај ќе ви го регулира!

Високиот крвен притисок настанува од повеќе причини и потребно е навремено да се регулира. Хипертензијата го зголемува ризикот од срцеви заболувања, атеросклероза, мозочен удар и откажување на бубрезите. Од суштинско значење за здравјето […]

Вести

Од мобилни регистрирани на СДСМ се праќаат пораки на вмровци да излезат?

Во моментов се случува скандал, открива Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ. Неговата прес-конференција, ја пренесуваме во целост: Во текот на вчерашниот и денешниот ден се испраќаат и смс пораки од телефонскиот […]

Вести Македонија

Владата на Р.М. се обрука, па се извини

Австрискиот сојузен кацелар Себастијан Курц, како што и беше најавено, утрово пристигна во земјава. Поради, како што е навдено во извинувањето до Република Австрија, дошло до ненамерна грешка од страна […]

Вести

Професорка на Медицинскиот факултет со кампања и притисок врз студентите да гласаат на референдумот

Кампања и притисок на клиниките и меѓу студентите на Медицинскиот факултет во Скопје. Професорите наместо да се грижат за образованието на студентите, или здравствената политика, како и за пациентите тие […]

Вести

Владата со нов притисок врз „Република“

Службите на Владата во редакцијата на Република испратиле барање за демант потпишано лично од премиерот Зоран Заев. Порталот денеска го објави барањето за демант иако, како што пишува Република, се […]

Политички партии

Јовановски:Судиите потклекнаа под политичките притисоци кои континуирано ги правеше СДС и Зоран Заев

Судиите од Апелациониот суд со донесување на противзаконската одлука за прифаќање на прислушуваните и незаконски прибавени материјали како докази во судска постапка, направија тотално дерогирање на постоечките закони и рушење […]