Ознака: причестување

Сцена

ПО ПРИЧЕСТУВАЊЕТО ВО ХРАМОТ РАЖНАТОВИЌ НА КУП: Цеца јаде јајце, Анастасија снима, а тука е и Богдан

Пејачката ги испочитува сите обичаи. Светлана Цеца Ражнатовиќ се причести синоќа, 1 мај, во храмот Свети Сава во Белград, во друштво на членовите на семејството. Цеца дошла во придружба на […]

Живот

Истражување за причестувањето со иста лажица: На неа нема ниту една вирусна или било каква бактерија

Истражување спроведено во Москва покажа еден неверојатен факт за научниците кои истражувале како тој ден сите верници се причестувале во Храмот со иста лажица, а да на неа нема ниту […]