Ознака: пријава

Македонија

Охриѓанецот Спирко Топалоски ја промени изјавата: “Нефи бил и ќе биде мој пријател”

Oхриѓанецот Спирко Топалоски завчера пријави дека бил нападнат од советникот на ДУИ во општина Охирд, Нефи Усеини. Додека полицијата трага по браќата Усеини за кои веќе е одреден и осумдневен […]

Сцена

Тања Савиќ го пријавила сопругот во полиција?

Српските медиуми јавуваат дека пејачката наводно го пријавила сопругот во полиција за психичко и физичко малтретирање. Тања Савиќ открива која е вистината. Српската пејачка Тања Савиќ осамна на насловните страни […]

Црна хроника

67-годишен гостиварец силувал дете, доби пријава и побаран е притвор

67-годишен гостиварец силувал дете „Осомничениот делото го сторил на 2 април 2020 година, кога искористувајќи го претходното познанство со детето – жртва, го повикал во простории на старото училиште. Детето […]

Сцена

СЕВЕРИНА ГО ПРИЈАВИЛА ПОРАНЕШНИОТ ЗЕТ ЗА КИДНАПИРАЊЕ: ТОЈ ГИ ОБЈАВИЛ И НЕЈЗИНИТЕ ГОЛИ ФОТКИ?

Северина и членови на нејзиното семејство го пријавиле поранешното момче на нејзината внука од сестра за киднапирање и држење во заложништво, под закана со оружје. Овој немил настан наводно се […]

Црна хроника

Маж од Кучевиште допирал малолетнички- пријавен е во полиција!

Во текот на вчерашниот ден во полиција било пријавено дека во селото Кучевиште две малолетнички биле допирани по телото од страна на истиот маж. Вчера вечер околу 19 часот и […]

Црна хроника

Љубовна драма: Девојка истурила бензин во куќа на дечкото и предизвикала пожар

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против 27-годишната С.А. од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“. На 01.01.2020 на ул.„Славеј […]

Сцена

Сестрата на Бекам заврши во полиција по пријава на сопругот

Помладата сестра на Дејвид Бекам, Џоана Бекам (36) заврши на полиција откако нејзиниот сопруг Крис Донели (33) објави дека физички го нападнала и го погодила во главата со далечинскиот управувач. […]

Вести Македонија

Пријава за Олумчев, Бачев и Угриновски за блокадата на границата, не била најавена…

Продолжува шиканирањето на неистомислениците на власта и борците против промената на името и Уставот на Македонија. Најновото е објавено од Олумчев на неговиот фејсбук профил. Ова го добив утрово.. Новогодишна […]