Ознака: ПРИЈАТЕЛИ

Сцена

“Многу сум тажна”- Џенифер Анистон искрено за тоа што МНОГУ ЈА РАЗОЧАРА

Пандемијата на коронавирусот повторно го одложи снимањето на серијата „Пријатели“, по обединувањето на добро познатата екипа се очекуваа специјални епизоди кои треба да се емитуваат на HBO. – Многу сум […]

Филм

Американците во текот на карантинот најмногу гледале „Пријатели“

Американската CableTV.com спроведе истражување во сите 50 американски сојузни држави, за тоа кои серии Американците најмногу ги гледале додека биле во карантин поради новиот коронавирус. Резултатите покажале дека „Пријатели“ е […]

Љубов и секс

Знаци дека постои хемија помеѓу двајца пријатели

Како да препознаете дали вашиот пријател негува чувства кон вас? Меѓусебната привлечност може да биде незабележана, ако не знаеме да ги прочитаме сигналите што ни ги испраќа другата страна. Честопати […]

Занимливости

Квиз: Со кој од пријателите на сопругот изневерува жената?

Дали сте од оние кои сакаат да се предизвикуваат себеси и да решаваат интересни визуелни загатки? Доколку сте од оние кои сакаат слободното време да го користат за логички предизвици, […]

Живот

Почитувајте ја приватноста на своите сингл пријателки!

Понекогаш, нормално, од најдобри намери им се мешаме во животот на нашите сингл пријателки. Вие уживате во својата врска, па и на својата другарка ѝ посакувате сѐ најдобро, вистински да […]

Живот

Луѓето со овие 8 особини се најдобрите пријатели коишто можете да ги имате

Најдобри пријатели се оние луѓе од коишто очекуваме да нè негуваат, да нè утешат, да ни дадат енергија… Нашите меѓусебни реакции со овие мажи и жени треба да нè ревитализираат, […]

Живот

Лични навики од кои никако не смеете да се откажете кога сте во врска

Без оглед на тоа што сте во врска, постојат навики од кои никогаш не би требало да се откажете, независно од вашиот љубовен статус. Искрената и цврста врска, вклучува целосна […]

Коментари

Срдечна средба на Мицковски и Али Ахмети која заврши со гушкање и намигнување

Во оваа пригода да истакнеме дека ваква срдечност, расположение и насмевки ретко се гледаат на македонската политичка сцена. Очигледно изјавите на Мицковски дека сака да учи од Али Ахмети кај […]

Сцена

Како би изгледала дневната соба од ТВ серијата “Пријатели” во 2018 година?

Како би изгледала дневната соба од ТВ серијата “Пријатели” во 2018 година? Апартманот на Моника е толку оригинален така што секој фан на “Пријатели” би можел да го препознае, дури […]

Хороскоп

Ова се трите најдобри пријатели во хороскопот

Ова се трите хороскопски знаци кои се најдобри пријатели, според хороскопот. Вага Од сите знаци, Вагите се најфини и најмирни личности. Тие никогаш нема да ве повредат со причина. Не прават […]