Ознака: ПРИЈАТЕЛИ

Сцена

Великодушна мама Сека: Решила да ги израдува своите пријателки со преубав подарок

Сека Алексиќ откако  на  свет  го  донесе Јаков секојдневно добива подароци  од разни  страни. Таа на сите им се заблагодарува на социјалните мрежи, а овој пат решила  да ги  изненади  […]

Сцена

Милица Тодоровиќ ги тепала пријателките!

Најмладата победничка на Ѕвездите на Гранд, Милица Тодоровиќ не била од секогаш толку ведра и позитивн, каква денес многумина ја знаат.Популарната пејачка открила помалку познати детали од своето минато и […]

Видео

Ќе ви го разубават понеделникот! Постар човек и видра се најдобри пријатели на светот!

Еден постар човек од Финска, не можел да замисли дека најдобриот пријател ќе му дојде од ледената дупка, но токму тоа се случило откако еден ден ја отворил вратата од […]

Балкан

ЅВЕРСКИ ЧИН: Го запалиле пријателот и го оставиле да умре!

Рамиз Јахиќ од Јеловче Село во понеделникот се здобил со тешки изгореници поради кои е на лекување во УКЦ Тузла.Според официјално непотврдени информации, Рамиз бил во друштво со неколку лица […]

Видео

Е ова е ЉУБОВ! Мачка му помага на слепо куче да се врати дома…

На секој понекогаш му е потребна помош од пријател…Веќе е познато дека пријателството не се развива само меѓу луѓето. За такво пријателство ќе зборуваме денес. Кучето и мачката кои ќе […]

Вицотека

На Нацо му умира и трет’та жена, и он ги викнал на погреб нај блиските другари, и од сите сал Блажо не дошол…

На Нацо му умира и трет'та жена, и он ги викнал на погреб нај блиските другари, и од сите сал Блажо не дошол на погреб, останал дома, и Мара му […]

Вицотека

Си биле тројца пријатели си седат во кафаната, си пијат ракија и се расправаат…

Си биле тројца пријатели си седат во кафаната, си пијат ракија и се расправаат…Првиот вели:– Јас сум таков инает што жената кога ќе ме налути по еден месец не и […]