Ознака: пријателство

Занимливости

Таа е 33 години постара од неа, тежи 3.490 килограми, но девојчето и слоницата се најдобри пријатели

Ова индиско семејство живее од слонови. Ги обучуваат за работа, но и за верски церемонии. Махут, тренер за слонови, е традиционална машка занимација, а момчињата им приоѓаат на животните на рана возраст, […]

Живот

Грижата за другите луѓе ни прави да се чувствуваме подобро

Светскиот извештај за среќа ја прогласи Финска за најсреќна држава и ни покажува како да останеме позитивни иако владее епидемијата со коронавирус. Кризата предизвикана од коронавирусот на планетата ѝ овозможува […]

Фото

Верното пријателство помеѓу кучето Роско и орангутанот Сурија

Орангутан и куче, кој би рекол? Но, сепак постои и вакво пријателство. Кучето Роско и орангутанот Сурија си имаат и своја сликовница која им ја направиле сопствениците, каде што сите […]

Живот

7 ситуации во кои пријателката треба да ви биде поважна од партнерот

Кога започнувате врска, нормално е дека таа личност ви станува најважна, а може и да се случи некои пријатели (ненамерно) да ги занемарите. Дури и гледањето со најдобрата пријателка станува […]

Живот

Најдрските пријатели се оние на кои сме им најдраги

Честопати се случува, оној пријател кој е невообичаено дрзок и зајадлив, да го чувствуваме поблизок од другите, и нешто нѐ тера да се чувствуваме удобно со него/неа. Според научни сознанија, […]

Сцена

Викторија Бекам не може да го поднесе пријателството на Дејвид со некогашниот супермодел

Британскиот The Sun, пишува дека модната креаторка Викторија Бекам е лута поради пријателството на нејзиниот сопруг Дејвид Бекам и некогашниот супермодел, Хелена Кристенсен. Дејвид наводно е фасциниран од данската убавица, […]

Љубов и секс

Дали пријателство после раскинување е добра одлука?

После раскинувањето, често си го поставуваме прашањето – што понатаму? Дали е подобро со поранешниот партнер да ги прекинете сите контакти или можеби можете да останете пријатели? Доколку го превземете […]