Ознака: при нагло запирање

Македонија

Повредени шест патници и возач при нагло запирање на автобус

Седум лица се повредени, од кои едно потешко откако автобус нагло запрел. Несреќата се случила вчера на ул.„Втора македонска бригада“ во Скопје, кога Ш.К.(45) од Скопје управувајќи со автобусот „даф“ нагло […]