Ознака: проблем

Технологија

Вибер не работи во Македонија, најмногу проблеми имаат корисниците на Ајфон

Корисниците на Вибер во Македонија во последните неколку часови не можеа или сеуште не можат да ја користат популарната апликација. Проблемите ги пријавиле корисниците на Ајфон уредот, кои наведуваат дека […]

Нега и убавина

Проблеми со кои сигурно ќе се соочите ова лето: Еве ги решенијата за нив

Сте изгореле преку ден, а вечерта треба да се појавите на важен настан? Нозете ви се лепат за столчето и не знаете како да се изладите? Додека го изгледате видеото […]

Живот

Како да ги препознаете проблемите во вашиот метаболизам?

Метаболизмот е состав од хемиски процеси кои влијаат на способноста на телото мастите, шеќерите и протеините да ги претвора во енергија. Кога метаболизамот е брз, телото лесно произведува енергија, додека […]

Сцена

Ќерката на Цеца се пожали на Инстаграм

Ќерката на популарната фолк пејачка Цеца Ражнатовиќ, Анастасија Ражнатовиќ, неодамна толку ослабе и ја направи својата фигура неверојатна, на што многу девојки и завидуваат. Како што самата раскажува, губењето килограми […]

Сцена

Принцот Џорџ со проблеми уште од првиот ден од школувањето

Принцот Џорџ, денеска на 4 години тргнува во училиште. Тој ќе се образува во приватно училиште, меѓутоа од првиот ден веќе има проблеми и тоа административни.Војводата и Војвоткињата од Кембриџ […]

Вести

Проблемот со загадувањето е деценски и не се решава со манипулативни прес-конференции

Дамјан Манчевски и СДСМ најдобро покажаа колку не знаат да се справат со загадувањето на воздухот во Куманово кое често се наоѓа на врвот на листата на најзагадени градови во […]

Живот

ПОРЕМЕТУВАЊЕ кое е тешко да се сфати: Ја допирате ли често косата, можно е да имате СЕРИОЗЕН ПРОБЛЕМ

Лицата кои се опседнати со допирање на кожата и повлекување на врвовите од косата всушност имаат пореметување на контролата на импулсот кој во медицината е познат како дерматиломанија и трихотиломанија.Овие […]

Живот

Оваа жена има две ва*ини, и го открива она што сите сакаат да го знаат!

Од секс, преку менструација и породување, жените со  две вагини можат  да имаат  цел спектар пречки и потешкотии.Моделот Касандра Бенсон има две вагини и  за своето ретко пореметување зборува потполно […]

Вести

Новите мерки за спортот ќе решат долгогодишен проблем

Со мерките кои денес ги промовираше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ќе бидат решени низа проблеми со кои се соочуваше македонскиот спорт.За добро упатените нема дилеми, дека новиот сет мерки ќе биде […]