Ознака: провокација

Сцена

Славица Ќуктераш откако се разведе, не престана да провоцира

По разводот, српската фолк пејачка Славица Ќуктераш „не губи време“ кога станува збор за споделување провокативни фотографии на социјалните мрежи, а пејачката сега отиде чекор подалеку, објавувајќи цел „сет“ на […]

Сцена

Само пешкир и високи потпетици: Ќерката на Топалко обожава да провоцира

Ќерката на Милан Топаловиќ – Топалко, Хелена Топаловиќ, е позната по своите провокативни дневни изданија, а овој пат отиде чекор подалеку. Поточно, младата Хелена ужива во патување, а со своите […]

Вести Македонија

Дојде предлог и за ново знаме на Македонија, веднаш по смената на името ќе се напаѓа со двоглавиот орел

Градоначалникот на Теарце ги објави следниве фотографии на неговиот фејсбук профил денеска. Двоглав орел комбиниран со актуелното знаме на Македонија со неколку направени промени е знамето дизајнирано од американски мировник од […]

Занимливости

Водителката со задник од „милион долари“ сними видео во танга

Мексиканската водителка на временска прогноза Џенет Гарсија (28), која медиумите ја прогласија за најсексапилно ТВ-лице, на Инстаграм сподели видеоснимка во која гордо го покажува најголемиот адут – својот задник.   […]

Коментари

За денот на РЕПУБЛИКАТА гордо се вееше грчкото знаме во Карпош

Навистина е мизерно и приземно да се прави ваква провокација на денот на републиката, но како што ќе можете да видите од овие ексклзивно наши фотографии и повеќе од можно […]

Вести

СДСМ се труди да испровоцира крвав конфликт во Македонија

Новинарот Васко Ефтов смета дека СДСМ макотрпно работи на тоа да испровоцира конфликт во Македонија, и според него, оној кој треба да го започне е ВМРО-ДПМНЕ. Тој смета дека поради […]

Балкан

ВИДЕО: Што прави Шешељ кога ќе му понудат хрватски бајадери?

Една новинарка, која веројатно сакаше да го испровоцира Воислав Шешељ му понуди од познатите бајадери на Краш.Лидерот на Српската радикална партија не само што се послужи, туку зема три бајадери. […]

Издвојуваме

Со антимакедонска кампања Бугарите се обидуваат да го прикријат нарушувањето на државната граница на Македонија од страна на припадници на Бугарската армија

Неколку дена Бугарија е опфатена од хистерија – бугарски политичари и медиуми бурно реагираа на решението на македонскиот новинар Миленко Неделковски, којшто со токмак ја искрши незаконски поставената плоча на […]

Вести

Бугарин се заканува: Ќе го ловел Миленко Неделковски за да му се одмазди за искршената плоча на Кајмакчалан

„Бугарија денес“ објави дека Динко Велев, самопрогласениот „најпознатиот ловец на мигранти“, тргнува во лов на Миленко Неделковски.„Бугарија денес“ објави дека Динко Велев, самопрогласениот „најпознатиот ловец на мигранти“, тргнува во лов […]

Вести

Петровски: Тие што обвинуваат луѓе за бранење црква во Центар треба да ја погледнат канцеларијата на Иванов

Д-р Филип Петровски гостуваше во емисијата „Пулт“ на Радио Слободна Македонија. Меѓу останатото, тој говореше за дебаклот на СДСМ со фантомските гласачи и за објективноста на СЈО.Непроменет е рејтингот пред […]