Ознака: проголтување

Занимливости

Фото: Земјата повторно проголтува луѓе – овој пат во Илионис

Уште еден случај на отварање на земјата и проголтување на човек, овој пат во Ватерло, Илиноис. Четириесет и три годишниот Американец играл голф со пријателите, кога во еден момент земјата […]