Ознака: програмер

Технологија

Програмер има уште две шанси да ја погоди лозинката за сметка со 240 милиони долари

Германецот Стефан Томас не е првиот кој заборавил лозинка, но понекогаш ваквите моменти може да значат потенцијална загуба, кога станува збор за пари, пишува Guardian. На програмерот Стефан Томас му […]

Занимливости

Програмер нашол маана на банкомат и си повлекол еден милион долари

Незадоволен банкарски програмер ја открива совршената шема за да направи банкомат да исфрла пари безусловно. Звучи како некој филм, но ова е вистина. Кинеските медиуми пренесуваат дека 43-годишниот Чјин Чјиишенг […]

Вицотека

Тато, што е тоа брак?

Синот го прашува таткото програмер: Тато, што е тоа брак?Синот го прашува таткото програмер: Тато, што е тоа брак? Таткото одговара: Сине, вака изгледа бракот: Замисли дека имаш брз, бесплатен […]