Ознака: продавница

Занимливости

Луѓето се подобри работници: Роботи добија отказ од продавница

Звучи неверојатно, но луѓето се покажаа како подобри работници, барем во случајот на Walmart продавниците во САД. Иако беа многу горди кога на почетокот на годинава објавија дека меѓу нивните […]

Живот

Дали е можно да се заразите со ковид-19 при пробување облека во продавница?

Владите во светот и во земјава најавуваат постепено нормализирање на животот, но факт е дека животот нема да биде ист како пред пандемијата. Луѓето по сите информации кои ги добиваат […]

Занимливости

Ограби продавница, па ги врати парите: Причината ќе ве расплаче

Дека очајот е силен мотиватор покажа еден маж од Филаделфија, кој ограбил продавница, за да веднаш потоа ги врати парите затоа што немало доволно за да плати трансплантација на бубрег […]

Економија

Отворена Интернет продавница на Tinex

Еден од најголемите синџири на маркети во Македонија, Tinex вчера отвори своја онлајн продавница, која во моментов е достапна само за скопјани. Во продавницата E-Tinex за сега се достапни 6000 производи во […]

Живот

ФОТО: Македонката која откако ослабела 35 килограми го нашла својот принц во продавница за суплементи, стана хит во светските медиуми

Кристина Неделковска од Скопје тежела околу 90 килограми додека работела на брод за крстарење. Таа била решена да ја намали тежината и затоа ја сменила исхраната, вежбала редовно и консумирала […]

Вицотека

Ај фати ме за ци*ка!

Цветко влегува во продавница и бара 100 грама салама. Продавачката сечи, мери и го прашува дали можи 115 грама.– Не, реков 100 грама!Продавачката скусува и пак мери.– А може ли […]

Живот

Внимавајте: Доколку купувате пилешко во продавница, никако не го земајте ова!

Веројатно и  сами  сте забележале при купување во супермаркетите една работа- готовото и  печено пиле е поевтино од она сировото. Како  е можно тоа? Зарем не би требало  да биде […]