Ознака: продавници и аптеки

Балкан

Сите продавници и аптеки во северно Косово затворени 

Сите продавници во четирите општини во северно Косово, населени со мнозинско српско население, утрово останаа затворени. Во знак на протест поради таксата од 100 отсто на увозот на производи од […]