Ознака: проект Скопје 2014

Вести

Ќе се уриваат Александар, Филип и портата Македонија

Министерството за култура предводено од Роберт Алаѓозовски од СДСМ најавува уривање на спомениците од проектот Скопје 2014.Во изјава за Макфакс, претседателот на Комисијата за „Скопје 2014“ Мирослав Грчев, соопшти дека комисијата донела […]

Сцена

ШАРЕНАТА ШАЌИРИ СЕ ВЕНЧАШЕ ВО МУЗЕЈОТ НА ВМРО – ОФ ИРОНИЈА

После долгогодишната врска, Нора Шаќири и  Марко Марковиќ го  кажаа судбоносното  „Да“. Поддржувачката на шарената револуција одлучи граѓанската  венчавка наместо  во матично да се оддржи во  Музејот на ВМРО. Шаќири која […]