Ознака: прозорец

Вести

Турски државјани врзале чаршав и преку прозорец избегале од државен карантин во Скопје

Двајца државјани на Турција синоќа избегале од државен карантин во Скопје, со чаршав кој бил врзан како импровизирано јаже. Од полицијата информираат дека чаршавот бил пуштен помеѓу првиот и вториот […]

Занимливости

Скокнал од прозорец на соба на 19 кат за да не ја плати хотелската сметка

Кинез се обидел да побегне од хотел без да плати сметка па едвај зачува жива глава и на крајот заврши во затвор.Со намера да избегне плаќање на хотелска сметка, овој […]