Ознака: пролет

Сцена

Џонсон: Епидемиолошката состојба значително ќе се подобри на пролет

Британскиот премиер Борис Џонсон изјави дека очекува епидемиолошката состојба да не биде лесна во следните неколку месеци, но дека работите ќе изгледаат сосема поинаку на пролет. Џонсон рече дека знае […]

Живот

Петунија: Убавицата на балконот која лесно се одгледува

Со доаѓањето на топлото време и повисоките температури, среќните луѓе со балкони и дворови полека го пијат своето утринско кафе уживајќи во природата. Петунија: Убавица на балконот која лесно се […]

Вести

Дојде пролетта

Во 4 часот 49 минути и 37 секунди утрово стигна пролетта на северната хемисфера. Во исто време на јужната Земјина полутопка почна есен. Пролетта ќе трае 92 дена, 17 часа […]

Занимливости

Време е за пролетно чистење на домот: Со овие совети, тоа ќе биде многу лесна задача!

Иако пролетта сè уште не е официјално започната, потоплото време е совршено за да се организирате и темелно да го чистите вашиот дом. Темелното чистење никогаш не е лесно, но […]

Вести

ЛУДА МАРТА:Следува големо разочарување за љубителите на пролетта, а еве за што да се подготвите до крајот на овој месец

Времето утре ќе биде променливо облачно со засилен ветер претежно од југоисточен правец, особено во источните делови. Попладне и кон крајот на денот од запад ќе започнат врнежи од дожд […]

Мода

Пролетна модна приказна – Сако и панталони во пастелни тонови

Доколку сте обожавател на посмирени и удобни модни комбинации, тогаш овој тренд е скроен за вас. Комплет од сако и панталони во нежни, пастелни тонови е последната модна опсесија која […]

Живот

Пролет – време на алергии и како да се справиме со нив?

Најголем пролетен алерген е поленот. Кога поленовите зрна, чии честички се мали и невидливи за голото око, преку воздухот ќе влезат во организмот на некој што е алергичен предизвикуваат активирање […]

Вести

Вистинска пролет: Еве какво ќе биде времето од утре до понеделник

Утре, како и за време на викендот ќе биде стабилно, а температурата повторно ќе биде во пораст. Во сабота времето ќе биде претежно сончево, ќе дува умерен северен ветер. Максималната […]