Ознака: промена

Вести

Николовски: Протестите му служат Мицкоски да се заштити од смена во партијата

Николовски: Протестите му служат Мицкоски да се заштити од смена во партијата Николовски вели дека протестите се за лидерот на партијата се заштити од незадоволството внатре во партијата. Во континиуитет […]

Сцена

Брена повеќе не изгледа вака: Конечно ја промени бојата на косата, фановите во неверување со оглед на нејзините години

Откако долго време помина во домот поради коронавирусот, овој пат штом се отворија границите пејачката Лепа Брена веднаш замина на патување. Таа замина за Монако заедно со својот сопруг далеку […]

Сцена

Анастасија Ражнатовиќ направи промена по два месеци во карантин

Анастасија Ражнатовиќ како и сите нејзини колеги, ги почитуваат мерките за заштита од коронавирусот. Таа времето во изолација го поминува во домот на Дедиње или пак со нејзиното момче. Бидејќи […]

Сцена

Пејачката Милица Павловиќ направи целосна трансформација- го промени имиџот и фризурата, по овој секси тренд лудуваат мажите

Познатата српска пејачка Милица Павловиќ не е позната во јавноста по честото менување на имиџот, но овој пат ги изненади фановите со својата промена. Пејачката на својот Инстаграм профил сподели […]

Вести Македонија

Сончево со умерена облачност, од петок пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Во земјава времето денес ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, кој повремено ќе се зсилува и ќе предизвика […]

Македонија

Промена на сообраќајниот режим на мостот „Гоце Делчев“

Поради влегувањето во нова фаза на градежните активности за реализација на проектот „Реконструкција на дилатации на мост Гоце Делчев во двата правци“, од утре ќе има промена во сообраќајниот режим […]

Сцена

Поминаа 3 години по трагедиите, а таа како да остарела 30: Новиот изглед на славната пејачка ги шокираше фановите

Пејачката Селин Дион во последно време многу се променила. Од вита, насмеана жена полна со ентузијазам и енергија, се претворила во ексцентрична и слаба дама. Прво ја уништила смртта на […]

Нега и убавина

Големите промени на вашето лице може да се предизвикани од недостаток на сон

Сите веќе добро знаеме колку е важен сонот за нашето здравје, но дали сте знаеле колку големо влијание има на кожата на лицето? Истражувањето кое е спроведено од „Bensons for […]