Ознака: променет

Вести Македонија

Само денес променет сообраќаен режим на патот Групчин – Тетово

Променет сообраќаен режим денеска ќе има на магистралниот пат Групчин – Тетово, кај наплатната станица Желино. Авто мото сојузот на Македонија информира дека промената на режимот на сообраќај е поради […]

Македонија

Променет сообраќен режим на делница Прилеп – Крушево – Сладуево

Промена на сообраќајниот режим ќе има од денеска, па во наредните 30 дена на дел од регионален пат Мало Коњари, делница Прилеп – Крушево – Сладуево. – Денеска од 13:00 […]

Македонија

Променет сообраќаен режим на делниците Скопје – Неготино и Ресен – Битола

Од денес се воведува промена на режимот на сообраќај на делниците Скопје – Неготино и Ресен – Битола, каде ќе се изведуваат градежни активности. На патот Скопје – Неготино во […]

Живот

Променет сообраќаен режим на патниот правец Гостивар-Маврово

Како што информираат од АМСМ заради изведување градежни активности на автопатот А2 денес на патниот правец Гостивар-Маврово ќе има променет режим на сообраќај. – Виадукт трејд ДООЕЛ известува дека на […]