Ознака: промени

Живот

Како да се навикнете на животот по изолацијата и на новите промени?

Изолацијата, социјалното растојание, маските и дезинфекцијата станаа секојдневие. Луѓето со нетрпение го чекаат крајот на пандемијата, но сите се прашуваат што ги чека во иднина? Сите зборуваат за враќање на […]

Живот

Ако сакате да живеете долго, направете ги овие 5 животни промени

Иако можеби ви изгледа невозможно да се откажете од некои навики, ако сакате да живеете подолго, мора да направите неколку промени. Врз основа на истражувањата, овие промени ќе ви помогнат […]

Технологија

Заборавете на Инстаграм каков што го знаете- започна тестирањето кое носи голема разочарувачка промена за корисниците

Инстаграм уште пред неколку месеци објави дека планира да ги „крие“ лајковите на објавите од своите корисници. Додека еден дел од корисниците се жалеа дека тоа ќе ја уништи нивната […]

Занимливости

Едно од омилените пива ќе претрпи драстични промени, повеќе ништо нема да биде исто

Данскиот производител на пиво, компанијата „Карлсберг“ ќе го реорганизира својот бренд на пиво во Велика Британија, менувајќи го вкусот, амбалажата, но и маркетиншката стратегија. Оваа компанија подготви стратегија која во […]

Живот

По породувањето, женското тело го чекаат позитивни промени

Бременоста и периодот после породувањето носат низа промени кои се различни кај секоја жена. Додека најчесто се зборува за негативните промени, ретко кој ги спомнува оние позитивните. По породувањето, женското […]

Сцена

Славната актерка со сериозен проблем: „Менструалните циклуси ми го уништуваат животот!“

Повеќето жени би се согласиле дека менструацијата не им е нималку забавен дел од месецот, а токму за тоа проговорила и Дакота Џонсон, ѕвездата на филмскиот серијал „50 Нијанси сиво“, […]