Ознака: променливо време

Вести Македонија

Претпладне сончево, попладне променливо време

Според предвидувањата на синоптичарите денес не очекува променливо облачно време со сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од јужен правец. Попладне ќе има локална појава на дожд и […]

Вести Македонија

Уште денес и утре променливо време, од сабота сончево со пораст на температурата

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од северозападен правец, особено изразен вдолж Повардарието. Утринската температура ќе се движи од – […]