Ознака: пронајден

Црна хроника

Пронајден педесетгодишен застрелан маж

Според првичните сознанија на Обвинителството во починатото лице кое беше пронајдено во саботата вечер во Демиркаписко е пукано со огнено оружје. Државното јавно обвинителство за МИА наведе дека се чека да се […]

Балкан

На Брезовица, по четиричасовна потрага спасен германски турист

Како што јави дописникот на МИА од Приштина вчера во околината на месноста и скијачкиот центар Брезовица на косовската страна од Шар Планина се загубил германски турист. Тој излегол да скија, […]

Занимливости

Пронајден е еднорог во Пјонгјанг

Кралот на древната соединета Кореја Тонгмјонг јавал еднорози, а нивното легло наводно е неодамна откриено покрај храм во Пјонгјанг-престолнината на Северна Кореја. Историчарите на Северна Кореја, соопштија дека археолозите го пронајдоа […]