Ознака: пропаганда

Вести

Не, Трамп НЕ предложи инјектирање средства за дезинфекција за лекување на „Ковид-19“

Не, Трамп НЕ предложи инјектирање средства за дезинфекција за лекување на „Ковид-19“ Контролорите на мејнстрим медиумите побрзаа да го оцрнат откако американскиот претседател Доналд Трамп говореше дека инјектирањето на средство […]

Избор на уредникот

Александар Герасимовски злоупотребен во лажна вест која е намерно пласирана

Срамота е што се се објавува на некои пАртали, кои за да се додворат на партиско лидерство, или за ситна благодет, се подготвени да газат по се. Не им е […]

Балкан Вести

Преспанскиот договор е мртов, констатира Каменос

По Бугарија изјавите на македонскиот премиер Зоран Заев за Македонците и македонскиот јазик наидоа на жестока реакција и во Грција. Многу слично на неговиот бугарски колега Каракачанов, по изјавата на […]

Избор на уредникот

Палчо за Наталија и Инфомакс. Богами поучно четиво.

Наша намера е објективно да ве информираме. На политичката сцена деновиве има голема акробации па затоа решивме да потсетиме. Причини има колку сакате. Но, за нив во наредните текстоти. Проследете […]

Вести

Николовски: Семето на пропагандата на СДСМ против Груевски нема да изрти во ВМРО-ДПМНЕ

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски гостуваше во емисијата „Фактор 24“ со Горазд Чомовски на ТВ 24 Вести. За време на интервјуто Чомовски третираше различни теми на кои […]

Вести

Финансиски малверзации на СДСМ- за реклами и пропаганда потрошиле 4 пати повеќе од тоа што пријавиле

Финансискиот извештај на СДСМ од последната изборната кампања отвора повеќе сериозни сонежи за малверзации, манипулации и отворени финансиски злоуотреби за кои кривично може да се одговара, објави порталот „НетПрес“.Во двата […]

Вести

Пропаганда за Голема Албанија на националната МТВ!

Со децении претставниците на радикалната и експанзионистичка албанска политика во Македонија чекаа да се појави Зоран Заев, да се појави македонска политичка партија која за свои лични интереси ќе биде […]

Вести

Груевски: Етикетите за шовинизам се лажна пропаганда на Сорос

Во продолжение ви го пренесуваме вториот дел од мегаинтервјуто со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски за „Република“. Во овој дел од интервјуто зборува за средбата со Сорос, за што разговарале, за етикетата […]