Ознака: пророк

Вести Издвојуваме

Гејтс повторно „во улога на пророк“: Еве кога милијардерот очекува крај на пандемијата на коронавирус

Бил Гејтс овие денови едноставно не може да престане да ги изнесува своите мислења во врска со коронавирусот. Во своето најново размислување, тој „предвидува“ дека пандемијата коронавирус ќе заврши во […]

Сцена

Борис Тадиќ во геј љубовен триаголник; Ги изгуби изборите поради клетва

Борис Тадиќ, поранешниот претседател на Србија, ги изгуби последните избори поради тоа што еден негов пријател, кој е заљубен во него, фрлил црна магија поради невозвратената љубов, тврди балканскиот пророк […]